W dniu 8 listopada 2022 r. uczniowie klas IIB i IVB wraz z przedstawicielami innych klas pojechali na 3-dniową wycieczkę do Biskupina, Gniezna, Poznania, Rogalina i Kórnika, wspartą dofinansowaniem z programu "Poznaj Polskę" Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Wyjazd miał miejsce o godzinie 2.00 i tego samego dnia zwiedziliśmy Biskupin, gdzie zobaczyliśmy, jak żyli ludzie w czasach, gdy mieszkano jeszcze w grodach. Następnie przyszedł czas na pierwszą stolicę Polski - Gniezno, a w nim między innymi Muzeum Początków Państwa Polskiego i wzgórze Lecha wraz ze znajdującą się na nim Katedrą Gnieźnieńską i drzwiami Gnieźnieńskimi.
Drugiego dnia uczniowie wraz z opiekunami od razu po pysznym śniadaniu udali się do autokaru i rozpoczęli zwiedzanie Poznania od kościoła Św. Marcina oraz Starego Miasta, kamieniczek poznańskich, ratusza i, przede wszystkim, oczekiwanych przez wszystkich Poznańskich Koziołków. Spróbowaliśmy także lokalnego specjału - przepysznych Rogali Świętomarcińskich.
Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Narodowego w Poznaniu znajdującego się na Zamku Przemysła, gdzie można było zobaczyć wiele ciekawych przedmiotów pochodzących z dawnych epok: różnorodną broń, stroje, przepiękną biżuterię czy obrazy. Wszyscy ochoczo udali się również na wieżę znajdującą się w zamku. Wielu wjechała na nią windą, jednak niektórzy podjęli wyzwanie i weszli na samą górę schodami. Na jej szczycie podziwiali cudowną poznańską panoramę. Potem udaliśmy się do Bazyliki Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a później, trochę głodni pojechaliśmy do restauracji położonej nad malowniczym Jeziorem Maltańskim.
Ostatniego dnia, po śniadaniu i wypoczęci pojechaliśmy do Pałacu Raczyńskich w Rogalinie, gdzie, oprócz muzeum, oglądaliśmy również Aleję Kasztanowców i Dębów, w której znajduje się ponad 1200 tych wspaniałych drzew. Mogliśmy tam na własne oczy zobaczyć jedne z największych rogalińskich dębów: Lecha, Czecha i Rusa. Następnie wszyscy udali się do Zamku w Kórniku, gdzie można było podziwiać między innymi dawne autentyczne zbroje i broń oraz oryginały dzieł samego Adama Mickiewicza. Pomimo długiej drogi powrotnej wszyscy przywieźliśmy wiele niezwykłych wrażeń i wspomnień.